ENGELSİZ YOLCULUKLARA ÖNCÜLÜK EDEN SHELL HEP İLERİDE!

ENGELSİZ YOLCULUKLARA ÖNCÜLÜK EDEN SHELL HEP İLERİDE!

Türkiye’de 1923’ten bu yana topluma ve çevreye karşı sorumluluk bilinciyle hizmet veren Shell, satılan her deli2go sandviçin satışından ayrılacak bir tutar ile Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne (TOFD) destek olacağını duyurdu. Böylelikle deli2go sandviçlerinden alan Shell müşterileri engelsiz yaşam için katkı sağlamış olacak.

Türkiye’de 1923’ten bu yana 1000’den fazla istasyonu ile her gün 1 milyondan fazla misafire 15.000 çalışanıyla hizmet veren Shell, toplumun ihtiyaçlarına yönelik sosyal yatırım programları geliştirmeye devam ediyor. TOFD ile yapılan işbirliklerine bir yenisini daha ekleyen Shell, satılan her deli2go sandviçin satışından ayrılacak bir tutar ile Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne (TOFD) destek olacak.

Faaliyette bulunduğu ülkelerde hizmet verdiği toplumun ihtiyaçlarını öncelikli olarak değerlendiren Shell, sektöründe bir ilke imza atarak 2017’de oluşturduğu ‘Engelsiz Hizmet Alanları’ ile istasyonlarını ziyaret eden engelli misafirlerin yaşamlarını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Engelsiz bir ziyaret deneyimi sunmak hedefiyle yola çıkan Shell, bugün 500’ün üzerinde istasyonunda ‘Engelsiz Hizmet Alanları’ ile engelli misafirlerin, market içindeki alışverişlerinden tuvalete kadar istasyon çalışanlarından refakat yardımı alabiliyor, istenildiği takdirde araçlarından inmeden hizmet alıp, ödeme yapabiliyorlar.

Tüm istasyonları ile Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin (TOFD) “Plastik Kapak Toplama Noktası” olan Shell, misafirlerinin, iş ortaklarının, ülke çapındaki Madeni Yağ distribütörlerinin ve çalışanlarının da desteği ile plastik kapakları topluyor ve toplanan bu plastik kapakların tekerlekli sandalyelere dönüşerek bağışlanmasını sağlıyor.

Shell, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları kapsamında “Eşitsizliklerin Azaltılması” hedefi için çalışıyor, yürüttüğü çalışmalarla ilgili sivil toplum kuruluşları ile işbirliklerini sürdürüyor. Bu doğrultuda çalışmalarını sürdüren Shell bir yıl boyunca Deli2go sandviçin satışlarından elde ettiği gelirin bir miktarı ile TOFD'ye destek olarak engelsiz yolculuklara öncülük etmeyi hedefliyor.

Paylaş: